Jesenný špeciál: jeseň klope na dvere. Začíname na záhrade

Už aj podľa počasia vonku tu máme jeseň, tá astronomická je tu už pár dní. Čoskoro však príde zima a s ňou aj zimná údržba.

Prichádza obdobie v roku kedy príroda hrá všetkými farbami. Lístie stromov sa postupne mení na žlté, červené aj hnedé a namiesto slnečných rán pribúdajú rána plné hmly.

S príchodom jesene však pribúda najmä prác na záhrade. Krásne sfarbené lístie totiž nakoniec skončí na zemi. Okrem toho sa treba postarať aj o záhradu ako takú a pred zimou si zaslúži špeciálnu starostlivosť aj váš domov a zabudnúť nesmieme ani na vášho tátoša.

Záhrada

Jeseň je vhodným časom na presádzanie niektorých rastlín napríklad ruží. Ruže vysadené na jeseň majú väčšiu šancu na prežitie a nasledujúci jar vám určite prinesú radosť Aby záhon na jar hýril kvetmi narcisov, tulipánov, atď. je čas vysadiť cibuľky.

Nezabudnite však ani na trávnik. Ten by ste pred zimou mali pokosiť nie na menej než 5 cm. Ideálne je to urobiť v závere októbra alebo začiatkom novembra. Dlhšia tráva lepšie využije menšie množstvo slnečného svitu. A pred zimou je dobré trávnik aj pohnojiť. Ideálne je použiť jesenné hnojivo s nízkym obsahom dusíka a vysokým obsahom draslíka. Váš trávnik tak lepšie zvládne zimné mrazy.

Aj technika

Špeciálnu starostlivosť však treba venovať aj záhradnej technike. Aj tú by ste mali pripraviť na zimné obdobie. Počas neho záhradnú techniku nepoužívate a tak ju na toto obdobie treba pripraviť. V kosačke by ste mali napríklad vymeniť olej a pridať do neho špeciálne látky, ktoré predĺžia životnosť kosačky.

Nezabúdajte však ani na okrasné kríky či ploty. Tie by ste mali naposledy skrátiť. Postarať by ste sa mali aj o záhony s letničkami a záhony, ktoré cez zimu nebudú osade. Namiesto návštevy fitness centra tak radšej zoberte do ruky rýľ, lopatu a hrable.

Nestrácajte čas

Ak na prácu v záhrade nemáte čas môžete sa obrátiť na nás a vašu záhradu sa profesionálne postaráme. Vy môžete zatiaľ čas venovať svoje rodine. Pokosíme trávnik a postaráme sa o vaše záhony.

Už nabudúce sa pozrieme ako sa pred zimou postarať o váš domov a ako vám v tom vieme pomôcť aby vám ostalo viac času napríklad na zháňanie vianočných darčekov. Veď Vianoce sú to už o necelé tri mesiace.

Sme skutoční experti na upratovanie domácností aj firiem. Objednajte si naše profesionálne upratovacie služby ešte dnes a ušetrený čas venujte vašej rodine a priateľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *